Zadzwoń do nas  (+48) 602 617 751
Napisz do nas  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Technologia

Technologia

filizanki-tasma

Kalkomania szklarska i ceramiczna to fundament naszej działalności. W tym jesteśmy najlepsi i to właśnie produkcji gadżetów na materiałach takich jak szkło, porcelana i porcelit zawdzięczamy grono stałych partnerów, którzy wracają do nas po jakość i gwarancję dotrzymanych terminów.

Od 1994 roku wspieramy polskie agencje i prywatnych klientów w tworzeniu znakomitych materiałów promocyjnych. Ponad dwadzieścia lat działalności dało nam rozległą wiedzę na temat stosowanej przez nas technologii wraz z jej zastosowaniami oraz znajomość jej możliwości i ograniczeń.


Zamów wycenę Umów spotkanie


Sitodruk to tradycyjna szablonowa metoda drukowania, którą zawdzięczamy starożytnym Chinom i Japonii. Zapewnia ona między innymi:


1

Wydajność i powtarzalność nadruku

Dzięki wszechstronnej możliwości drukowania i swoistej prostocie tej metody, sitodruk nadaje się do druku pojedynczych egzemplarzy, ale świetnie sprawdza się też w druku na dużą skalę.

2

Niesamowite barwy

Wyrazistość i nasycenie barw sprostają oczekiwaniom wymagających. Dodatkowo można używać prawdziwego złota i platyny, co daje niepowtarzalnie luksusowy efekt.

3

Uniwersalność druku

Druk sitowy sprawdza się świetnie tak w zdobieniach wielkoformatowe, jak i subtelnych, a do tego również na różnych powierzchniach (nie tylko płaskich).

4

Trwałe zdobienia

Nasze zdobienia zachwycają wysokością odporności na wilgoć, promieniowanie UV i czynniki atmosferyczne. Nie da się ich zarysować nawet ostrym przedmiotem, takim jak nóż.


Jak działa sitodruk


  • Sito

    Sito, czyli szablon, który w starożytności wykonany był z włosów, to prostokątna, zwykle aluminiowa (może być też drewniana) rama, na której rozciąga się sieć nici (np. nylonowych) o różnej gęstości oczek. Druk naklejek, którymi się posługujemy, jest precyzyjny, wymaga zatem, aby była ona duża.

  • Emulsja światłoczuła

    Na siatkę nakładamy tzw. emulsję światłoczułą, która nie przepuszcza farby. Następnie utwardza się ją i przykrywa kliszą ze wzorem do druku, a potem naświetla. Emulsja światłoczuła wypala się, tworząc w szablonie negatyw wzoru do druku.

  • Guma raklowa

    Farba zostaje przepuszczona przez szablon jedynie tam, gdzie klisza osłaniała go przy naświetlaniu. Samo drukowanie polega na użyciu gumy raklowej do przeciśnięcia farby przez oczka sita.

Otwarte 24/7

Terminowość i wysoki standard wykonania zamówień wymagają poświęceń, dlatego kiedy potrzeba, pracujemy okrągłą dobę dla satysfakcji naszych klientów.


Zamów wycenę

Wybrane projekty

Nasza misja

Wykonujemy piękne i trwałe zdobienia na szkle, porcelanie i porcelicie metodą sitodruku.

Czuwamy nad całością procesu zdobienia, wymagając minimum Twojego czasu i zaangażowania.

Ta strona używa plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, zapoznaj się z naszą polityką prywatności.