Zadzwoń do nas  (+48) 602 617 751
Napisz do nas  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

FAQ

Odpowiedzi na często zadawane pytania

 • Czy istnieje minimalna ilość zamówienia, a jeśli tak, to ile kalkomanii należy zamówić?

  Nie praktykujemy zamówień minimalnych, wszystko jest kwestią ceny.
 • Jak długo trwa wykonanie minimalnego zamówienia?

  Nie praktykujemy zamówień minimalnych, wszystko jest kwestią ceny. Kalkulacji cenowej dokonujemy w ciągu jednego dnia roboczego, opcjonalne wykonanie próby (1-5 sztuk) zajmuje od 7 do 10 dni, a produkcja do 500 sztuk drugie tyle (7-10 dni roboczych).
 • Czy wysokość wyceny podlega negocjacji?

  Oczywiście, jest tak ze względu na trudną specyfikę zdobienia szklarskiego lub ceramicznego. Negocjacje cenowe próby i produkcji zdobienia są stałym elementem wstępnych rozmów z klientem.
 • Czy istnieje opłata dodatkowa za skrócenie czasu realizacji zamówienia i jeśli tak, to ile ona wynosi?

  Taka opłata nie istnieje, ponieważ wszystko (terminy, próby, koszty etc.) jest zawsze ustalane na etapie negocjacji, czyli zanim przystąpimy do wykonania zlecenia produkcji, klient zawsze nabywa świadomości, co i za ile kupuje oraz kiedy to otrzyma. Naryszenie tych ustaleń ze strony Callcpolart nigdy się nie zdarzyło i zapewniamy, iż nigdy się nie zdarzy.
 • Czy można zamienić moje zdjęcie na kalkomanię?

  Tak, można wykorzystać zdjęcie jako zdobienie szkła czy porcelany, ale trzeba zaznaczyć, że jakość zdjęcia lub jego kolorystyka może niestety ulec pogorszeniu w stosunku do powszechnego wyobrażenia, które bazuje na choćby druku ofssetowym, czyli takim, jaki jest wykonywany na papierze, dlatego w tym przypadku szczególnie zalecamy wykonanie próby, która pozwala klientom zorientować się, czego może się spodziewać po produkcie końcowym. Pierwsze wyobrażenie można też sobie wyrobić, odwiedzając naszą wzorcownię i ogladając gotowe wyroby, doc zego serdecznie zapraszamy. Koszt próby jest w górnej granicy, czyli wynisi 500 PLN.
 • Czy istnieje katalog gotowych wzorów, z którego można wybrać zdobienie?

  Katalog taki nie istnieje, gdyż większość naszych klientów to nie osoby prywatne, lecz firmy i agencje reklamowe, a logotypy stanowią własność zamawiającego, toteż nie możemy ich dowolnie wykorzystywać.
 • Czy istnieją programy lojalnościowe i jak ewentualnie działają?

  Czy istnieją okolicznościowe rabaty i jak najlepiej się o nich dowiadywać?"]W tradycyjnym rozumieniu tego pojęcia, nie oferujemy rabatów okolicznościowych, ale jako że współpraca z firmami czy agencjami reklamowymi jest często długoterminowa, ze stałymi klientami zwykle wypracowujemy korzystne jej warunki, które mogą obejmować na przykład daleko odroczone terminy płatności za wykonaną produkcję zdobienia. Z uwagi na zróżnicowane wymagania klietnów, zawsze zachęcamy do nawiązania kontaktu bezpośredniego dla uzyskania najkorzystniejszych warunków współpracy.
 • Czy istnieją okolicznościowe rabaty i jak najlepiej się o nich dowiadywać?

  W tradycyjnym rozumieniu tego pojęcia, nie oferujemy rabatów okolicznościowych, ale jako że współpraca z firmami czy agencjami reklamowymi jest często długoterminowa, ze stałymi klientami zwykle wypracowujemy korzystne jej warunki, które mogą obejmować na przykład daleko odroczone terminy płatności za wykonaną produkcję zdobienia. Z uwagi na zróżnicowane wymagania klietnów, zawsze zachęcamy do nawiązania kontaktu bezpośredniego dla uzyskania najkorzystniejszych warunków współpracy.
 • Czy moje zdobienie będzie dokładnie takie, jak pokazują kolory w skali Pantone?

  W zdobieniu szkła i porcelany występują niestety problemy z kolorami PANTONE, dlatego zwykle dobrze jest wykonać próbę. Jej koszt to 200-500 PLN, a czas wykonania sięga 7 dni roboczych. Po akceptacji próby, różnice między próbą a produkcją spowodowane m.in. tym, że druk próby jest ręczny, produkcji zaś – maszynowy, są już sprowadzone do minimum i dosyć niewielkie.
 • Czy można złożyć zamówienie bez wykonywania próby?

  Naturalnie, zwłaszcza gdy kolory są prawie na pewno do identycznego odwzorowania w zdobieniu szklarskim lub ceramicznym (np. czyste złoto, platyna lub czerń).
 • Czy wykonanie próby jest płatne i ile ewentualnie kosztuje?

  Tak. Kalkulacji cenowej dokonujemy w ciągu jednego dnia roboczego, opcjonalne wykonanie próby (1-5 sztuk) zajmuje od 7 do 10 dni, a produkcja do 500 sztuk drugie tyle (7-10 dni roboczych). Koszt koszt próby to 200-500 PLN.
 • Na jakim materiale może być wykonane moje zamówienie?

  Szkło, porcelit, porcelana.
 • Czy muszę mieć moje własne kubki, czy też Callcpolart może mi w tym pomóc?

  Przy zamówieniach na dużą skalę jak najbardziej możemy pomóc, natomiast przy bardzo małych zamówieniach (do 100 sztuk) standardem jest, że klient przychodzi ze swoim towarem, gdyż jest ono finansowo tak skromne, że nie pozostawia miejsca na szukanie i uzgadnianie wzoru np. filiżanek.
 • Co będzie, jeśli nie będę zadowolony/ zadowolona z końcowego produktu?

  Takie przypadki praktycznie nie mają miejsca, ponieważ zazwyczaj wykonuje się próbę, a ta wymaga akceptacji, co z kolei zakłada rozumienie i akceptację informacji, że produkcja może się nieznacznie różnić kolorystycznie od wykonanej próby (do 15%).
 • Czy mój autorski wzór kalkomanii może zostać przyjęty do realizacji?

  Tak, jeżeli spełnia określone warunki.
  • Jakie warunki muszę spełnić, żeby się kwalifikował?

   Jedynym warunkiem jest dostarczenie plików produkcyjnych.
  • W jakim formacie i rozdzielczości należy przesłać wzór do produkcji kalkomanii na indywidualne zamówienie?

   Pliki produkcyjne muszą być w tzw. krzywych, czyli wektorowych, mówimy zatem o pormatach takich jak .ai, .cdr czy .pdf.
 • Gdzie można znaleźć cennik usług i produktów Callcpolart?

  Nasze zdobienia są szyte na miarę i stopień ich skomplikowania różni się od zamówienia do zamówienia, co z kolei wpływa na ich ceny. Niestety liczba czynników jest tak duża, że nie możemy podać ujednoliconego cennika, gdyż byłby on mylący. Chętnie i sprawnie wykonujemy natomiast kosztorysy per zapytanie – już tego samego dnia najpóźniej nazajutrz.
 • W jakim formacie i rozdzielczości należy przesłać wzór do produkcji kalkomanii na indywidualne zamówienie?

  Nie tylko indywidualne, ale wszystkie pliki produkcyjne w tzw. krzywych, czyli wektorowych (np. .ai, .cdr, .pdf, a jeśli zdjęcie, to .tif, .jpg), wymagają rozdzielczości minimum 300 dpi.
 • Czy będę musiał / musiała uiścić kaucję na opakowania po środkach niebezpiecznych?

  Nie :)

Otwarte 24/7

Terminowość i wysoki standard wykonania zamówień wymagają poświęceń, dlatego kiedy potrzeba, pracujemy okrągłą dobę dla satysfakcji naszych klientów.


Zamów wycenę

Wybrane projekty

Nasza misja

Wykonujemy piękne i trwałe zdobienia na szkle, porcelanie i porcelicie metodą sitodruku.

Czuwamy nad całością procesu zdobienia, wymagając minimum Twojego czasu i zaangażowania.

Ta strona używa plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, zapoznaj się z naszą polityką prywatności.